Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Międzyszkolny Gminny Uczniowski Klub Sportowy w Ostrowie Wielkopolskim

Półkolonie letnie

Utworzono dnia 25.09.2023

Uczniowie ze szkół Gminy Ostrów Wielkopolski zakończyli letni wypoczynek. Półkolonie pn. „Lato 2023” odbyły się w dniach 21-25 sierpnia 2023 roku. Uczestniczyło w nich ok. 200 dzieci z sześciu placówek oświatowych. Była to już dziesiąta edycja tej zorganizowanej formy spędzenia wolnego, wakacyjnego czasu, promująca zdrowy styl życia i mobilizująca wypoczywających do aktywności z „uśmiechem na ustach”.

Programy wypoczynku przygotowane przez kadrę każdej ze szkół obejmowały m. in. różnego rodzaju zadania edukacyjno-integracyjne na terenie szkoły oraz wyjazdy edukacyjno-krajoznawcze. Realizowane były zajęcia rekreacyjno-ruchowe, plastyczne, kulinarne, przyrodnicze, biblioteczne, filmowe. Uczniowie przebywali także w parkach przygód, na basenach, parkach wodnych, zwiedzali muzea, odwiedzili pierogarnię, zwiedzali Powiatową Państwową Straż Pożarną, oglądali ciekawe seanse filmowe w kinie.

Dzieci zapewnione miały codzienne posiłki i napoje.

Realizowana była również szeroko rozumiana tematyka profilaktyczna. Dzieci podczas tegorocznych półkolonii wzięły udział w zajęciach i warsztatach poświęconych profilaktyce i rozwiązywaniu problemów z uzależnieniami oraz zachęcających do prowadzenia zdrowego stylu życia.

Półkolonistów ze szkół podstawowych z Daniszyna, Franklinowa, Gorzyc Wielkich, Lamek, Łąkocin i Topoli Małej odwiedziła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrowie Wlkp.: Maria Bera - przew. komisji, Mateusz Krawczyk, Aneta Kasprzak oraz Mateusz Kołeczko.

Wszystkim uczestnikom przekazano gadżety z hasłami profilaktycznymi, które mają przypominać oraz chronić przed uzależnieniami i niebezpiecznymi używkami.

Projekt wsparła finansowo Gmina Ostrów Wielkopolski - Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Tegoroczne wakacje uczniowie szkół gminnych mogli spędzić zarówno na obozie pod namiotami jak i na półkoloniach, z których wrócili zadowoleni, pełni uśmiechu i wrażeń. Organizatorem wypoczynku był Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza” w Lamkach, a koordynatorem projektów Tomasz Mocek.

Półkolonie letnie

Utworzono dnia 25.09.2023, 18:47

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny