Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Międzyszkolny Gminny Uczniowski Klub Sportowy w Ostrowie Wielkopolskim

Obóz pod namiotami

Utworzono dnia 25.09.2023

1 lipca wypoczynek pod namiotami rozpoczęli uczniowie z 10 szkół z terenu Gminy Ostrów Wielkopolski. Obóz pn. „Zielona Polana miejscem wspólnych wspomnień” organizowany jest już po raz czternasty przez Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza” w Lamkach. W czterech 5-dniowych turnusach weźmie udział ponad 100 uczestników. Obozowa przygoda zakończy się 20 lipca.

Miejscem pobytu jest Stanica Harcerska „Zielona Polana” w Ostrowie Wlkp. Kadrę obozu stanowią nauczyciele ze szkół podstawowych ze Słaborowic, Szczur, Lewkowa i Lamek oraz opiekun medyczny.

Podczas obozu dzieci korzystają z całej infrastruktury ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wlkp. Uczestniczą w zajęciach plastycznych, terenowych, świetlicowych i rekreacyjno-sportowych na Orliku, pokonują trasy parku linowego.

Kolejną atrakcją jest wizyta na basenie miejskim „Olimpijska” oraz przejazd kolejką turystyczną po okolicy. Integracja grup odbywa się przy wspólnym ognisku. Dzieci korzystają również z kąpieliska nad zalewem. Ważnym elementem obozu są warsztaty profilaktyczne prowadzone przez terapeutę p. Paulinę Majchrzak oraz nauczycieli - opiekunów grup.

Krótką pogadankę przeprowadziły także przedstawicielki Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Policji z Ostrowa Wielkopolskiego. Uczestnicy mają zapewnione całodzienne wyżywienie w restauracji.

Wypoczywające dzieci odwiedziła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrowie Wlkp. z przewodniczącą Marią Berą, Kierownik Referatu Oświaty i Polityki Społecznej Aneta Kasprzak oraz Inspektor ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i sportowymi Mateusz Kołeczko.

Członkowie komisji rozdali wszystkim uczestnikom gadżety z hasłami profilaktycznymi. „Mają one przypominać i chronić przed uzależnieniami i niebezpiecznymi używkami. Cieszy fakt obecności tak wielu uczestników, którzy podczas aktywnego wypoczynku zdrowo spędzają czas”- podkreśliła Maria Bera na spotkaniu z uczestnikami wypoczynku.

We wspólnym podsumowaniu organizator wypoczynku Tomasz Mocek zaznaczył, że „Dzięki wsparciu gminnej komisji z letniego wypoczynku korzysta coraz więcej dzieci. Spędzają one wakacyjny czas na wesoło w bezpiecznej, zorganizowanej formie.

To jednak nie koniec wakacyjnych atrakcji. W dniach 21-25 sierpnia br. w szkołach Gminy Ostrów Wielkopolski odbędą się półkolonie.

Zadanie dofinansowała Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Gminie Ostrów Wlkp.

Obóz pod namiotami

Utworzono dnia 25.09.2023, 18:45

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny