Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Międzyszkolny Gminny Uczniowski Klub Sportowy w Ostrowie Wielkopolskim

GMINNE BIEGI LEKKOATLETYCZNE

Utworzono dnia 25.09.2023

20 września 2023 roku na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Lewkowie odbyły się coroczne gminne biegi lekkoatletyczne. Organizatorem było Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Międzyszkolny Gminny Uczniowski Klub Sportowy w Ostrowie Wielkopolskim.

Rywalizowało prawie 150 uczniów z 10 szkół z terenu Gminy Ostrów Wielkopolski.

Uczestnicy biegów rywalizowali w 16 konkurencjach, wg roczników urodzenia oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Rozpoczęli najmłodsi - urodzeni w roku 2016 na 200 m, a zakończyli najstarsi, urodzeni w roku 2009 na 800 m.

Na zawodach gościł Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk, który wspólnie                                    z dyrektor Szkoły Podstawowej w Lewkowie Jackiem Piaskowskim wręczyli uczestnikom medale, dyplomy oraz puchary w klasyfikacji drużynowej szkół. Międzyszkolnym koordynatorem zawodów był Tomasz Mocek.

Impreza biegowa na profesjonalnym obiekcie w Lewkowie cieszy się dużą popularnością, w której udział biorą prawie wszystkie gminne szkoły.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy podjęli wysiłek i wzięli udział w zawodach biegowych!

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Klasyfikacja indywidualna:

Rocznik 2016 - dziewczęta/ 200m/

  1. Blanka Szypuła - SP Lewków
  2. Cecylia Piaseczna - SP Słaborowice
  3. Nadia Krupka - SP Daniszyn

Rocznik 2016 - chłopcy /200m/

  1. Marcel Wojtczak - SP Lewków
  2. Wiktor Kuświk - SP Łąkociny
  3. Nikodem Krutkiewicz - SP Gorzyce Wielkie

Rocznik 2015 - dziewczęta /200m/;

  1. Gabriela Malik - SP Wysocko Wielkie
  2. Pola Kołodziejczyk - SP Lewków
  3. Zuzanna Dera - SP Łąkociny

Rocznik 2015 - chłopcy /300m/:

  1. Aleksander Michalak - SP Lewków
  2. Adam Kościelny - SP Szczury
  3. Dawid Pawłowski - SP Sobótka

Rocznik 2014 - dziewczęta /300m/:

  1. Iga Jagodzińska - SP Topola Mała
  2. Iga Potaśniczak - SP Sobótka
  3. Nadia Mikołajewska - SP Lamki

Rocznik 2014 - chłopcy /300m/:

  1. Oliwier Reikowski - SP Wysocko Wielkie
  2. Aleksander Kaźmierczak - SP Daniszyn
  3. Jakub Grzelak - SP Słaborowice

Rocznik 2013 - dziewczęta/300m/:

  1. Julia Wiertelak - SP Daniszyn
  2. Zuzanna Chmielewska - SP Lewków
  3. Julita Narankiewicz - SP Szczury

Rocznik 2013 - chłopcy /400m/:

  1. Piotr Kołodziejczyk - SP Lewków
  2. Antoni Walotka - SP Sobótka
  3. Artur Pawlak - SP Daniszyn

Rocznik 2012 - dziewczęta /400m/:

  1. Samantha Macioszek - SP Lewków
  2. Małgorzata Przybyła - SP Topola Mała
  3. Weronika Dudka - SP Słaborowice

Rocznik 2012 - chłopcy /600m/:

  1. Hubert Wróbel - SP Wysocko Wielkie
  2. Jan Niedziecki - SP Gorzyce Wielkie
  3. Dawid Biernat - SP Sobótka

Rocznik 2011 - dziewczęta /400m/:

  1. Justyna Szlachta - SP Gorzyce Wielkie
  2. Oliwia Stachowiak - SP Topola Mała
  3. Aleksandra Kurtyka - SP Szczury

Rocznik 2011 - chłopcy /600m/:

  1. Marcel Szymendera - SP Wysocko Wielkie
  2. Stanisław Pawlak - SP Gorzyce Wielkie
  3. Igor Łyżwa - SP Lewków

Rocznik 2010 - dziewczęta /600m/:

  1. Magdalena Kościelna - SP Szczury
  2. Anna Poprawska - SP Lewków
  3. Julia Kędziora - SP Topola Mała

Rocznik 2010 - chłopcy /800m/:

  1. Maksymilian Wróbel - SP Wysocko Wielkie
  2. Jakub Urbański - SP Szczury
  3. Artur Mazur - SP Słaborowice

Rocznik 2009 - dziewczęta /600m/:

  1. Oliwia Pakuła - SP Lamki
  2. Katarzyna Kyrylewko - SP Łąkociny
  3. Klaudia Ofierzyńska - SP Gorzyce Wielkie

Rocznik 2009 - chłopcy /800m/:

  1. Mateusz Kaczmarek - SP Topola Mała
  2. Jakub Kaźmierczak - SP Lamki
  3. Ostap Voitykhivskyi- SP Słaborowice

Klasyfikacja drużynowa:

  1. SP Lewków - 252 pkt
  2. SP Gorzyce Wielkie - 202 pkt
  3. SP Wysocko Wielkie - 191 pkt

Kolejne miejsca zajęły szkoły z Sobótki, Słaborowic, Topoli Małej, Daniszyna, Szczur, Łąkocin i Lamek

                                                                              

 

Międzyszkolny Organizator Sportu

Tomasz Mocek

GMINNE BIEGI LEKKOATLETYCZNE

Utworzono dnia 25.09.2023, 18:56

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny