GMINNE BIEGI LEKKOATLETYCZNE
Rekordowa ilość 300 uczniów z 10 szkół wzięła udział w corocznych Gminnych Biegach Lekkoatletycznych zorganizowanych przez Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Międzyszkolny Gminny Uczniowski Klub Sportowy w Ostrowie Wielkopolskim.
Zawody rozegrano dnia 23 października 2019 roku na niedawno oddanym stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Lewkowie.
Uczestnicy biegów rywalizowali w 16 konkurencjach, wg roczników urodzenia oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Rozpoczęli najmłodsi - urodzeni w roku 2012 na 200 m, a zakończyli najstarsi, urodzeni w 2005 roku na 1200 m.
Młodym sportowcom przyglądał się Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk. Po zakończonych biegach wraz z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Lewkowie Jackiem Piaskowskim oraz przewodniczącym Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Ostrowie Wlkp. Mieczysławem Skierą wręczył dyplomy, medale oraz puchary w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.
Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli wysiłek i wzięli udział w zawodach biegowych!
Najlepsze wyniki osiągnęli:
Klasyfikacja indywidualna:
Rocznik 2012 - dziewczęta /200m/;
- Weronika Dudka - SP Słaborowice
- Nikola Chmielewska - SP Lewków
- Alicja Łuczak - SP Lewków
Rocznik 2012 - chłopcy /200m/:
- Jan Niedziecki - SP Gorzyce wielkie
- Alan Bąk - SP Lewków
- Dawid Biernat - SP Sobótka
Rocznik 2011 - dziewczęta /200m/:
- Justyna Szlachta - SP Gorzyce Wielkie
- Oliwia Stachowiak - SP Topola Mała
- Michalina Smętek - SP Lewków
Rocznik 2011 - chłopcy /300m/:
- Norbert Miara - SP Lewków
- Igor Łyżwa - SP Lewków
- Dominik Woźniak - SP Sobótka
Rocznik 2010 - dziewczęta/300m/:
- Matylda Graff - SP Gorzyce Wielkie
- Anna Poprawska - SP Lewków
- Magdalena Kościelna - SP Szczury
Rocznik 2010 - chłopcy /400m/:
- Szymon Stachowiak - SP Wtórek
- Wojciech Piorunek - SP Sobótka
- Piotr Zając - SP Lewków
Rocznik 2009 - dziewczęta /300m/:
- Marika Skoczyńska - SP Wtórek
- Zuzanna Drobnikowska - SP Lewków
- Weronika Młynek - SP Topola Mała
Rocznik 2009 - chłopcy /400m/:
- Wiktor Sudolski - SP Lewków
- Jakub Kaczmarek - SP Lewków
- Hubert Goplarek - SP Słaborowice
Rocznik 2008 - dziewczęta /600m/:
- Zofia Losy - SP Sobótka
- Hanna Dolata - SP Gorzyce Wielkie
- Weronika Stawska - SP Lewków
Rocznik 2008 - chłopcy /800m/:
- Kamil Lis - SP Lamki
- Adrian Bizan - SP Daniszyn
- Bartosz Moś - SP Wtórek
Rocznik 2007 - dziewczęta /600m/:
- Olga Szlachta - SP Gorzyce Wielkie
- Agata Duczmal - SP Daniszyn
- Oliwia Jędrzejak - SP Słaborowice
Rocznik 2007 - chłopcy /1000m/:
- Mateusz Tokarski - SP Lewków
- Wiktor Kuliński - SP Gorzyce Wielkie
- Miłosz Deresiński - SP Topola Mała
Rocznik 2006 - dziewczęta /600m/:
- Zuzanna Cierlak - SP Gorzyce Wielkie
- Lena Karbowiak - SP Daniszyn
- Kamila Jędras - SP Gorzyce Wielkie
Rocznik 2006 - chłopcy /1000m/:
- Antoni Posadny - SP Lewków
- Jakub Płócienniczak - SP Topola Mała
- Kacper Domański - SP Wtórek
Rocznik 2005 - dziewczęta /800m/:
- Wiktoria Skorczyk - SP Lamki
- Amelia Płócienniczak - SP Topola Mała
- Julia Kowalska - SP Wtórek
Rocznik 2005 - chłopcy /1200m/:
- Michał Losy - SP Sobótka
- Krystian Binek - SP Wtórek
- Kacper Kowalski - SP Daniszyn
Klasyfikacja drużynowa:
- SP Gorzyce Wielkie - 162 pkt
- SP Lewków - 160 pkt
- SP Wtórek - 131 pkt
- SP Topola Mała - 109 pkt
- SP Daniszyn - 101 pkt
- SP Sobótka - 101 pkt
- SP Słaborowice - 60 pkt
- SP Lamki - 59 pkt
- SP Szczury - 30 pkt
- SP Łąkociny - 12 pkt
Międzyszkolny Koordynator Sportu
Tomasz Mocek
Foto: Organizatorzy
GMINNE BIEGI LEKKOATLETYCZNE
Foto: Organizatorzy