Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Międzyszkolny Gminny Uczniowski Klub Sportowy w Ostrowie Wielkopolskim

WAKACJE ZIMOWE NA NARTACH

Utworzono dnia 04.02.2019

Grupa 45 uczniów z ośmiu szkół z terenu gminy Ostrów Wielkopolski aktywnie wypoczywała w górskiej miejscowości Zawoja, położonej u stóp Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim.

Zimowy obóz profilaktyczny dla dzieci i młodzieży odbył się w pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 14-18 stycznia 2019 roku.

Główną atrakcją wyjazdu była nauka i doskonalenie jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów narciarskich, która wdrażała dzieci do aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia.

Uczestnicy wyjazdu po przyjeździe na miejsce odebrali przygotowany dla siebie sprzęt narciarski.

Białe szaleństwo we wspaniałych zimowych warunkach było dodatkowo okazją do wspólnej zabawy w sprzyjającej atmosferze. W ramach warsztatów profilaktycznych uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z góralami spod Babiej Góry.  Dostarczyli oni uczestnikom nie tylko wspanialej zabawy i humoru, ale także  przybliżyli im regionalną historię, tradycje i obyczaje. Słuchali prawdziwej góralskiej muzyki, poznawali tradycje, góralskie stroje, tańce oraz regionalną gwarę.

Wypoczynek uświetnił także wyjazd na największe podhalańskie termy do Chochołowa, gdzie uczestnicy korzystali z nowoczesnych atrakcji kompleksu.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach świetlicowo-profilaktycznych prowadzonych w ośrodku wypoczynkowym. Bawili się również podczas interesujących zajęć rekreacyjno-sportowych oraz artystycznych.  W ramach tych zajęć spotkali się z artystą ludowym ze Stryszawy, który najpierw pokazał technikę strugania ptaszków, a następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem malowały je wg własnej inwencji.

Podczas podsumowania wyjazdu uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki.

Obóz ten bez wątpienia dostarczył niezapomnianych wrażeń i pozwolił na wartościowe spędzenie ferii zimowych. Uczniowie powrócili z wypoczynku  zadowoleni i spragnieni kolejnego takiego przedsięwzięcia.

Organizatorem wypoczynku był Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza” działający przy Szkole Podstawowej w Lamkach.

Opiekunami dzieci byli nauczyciele ze szkół z terenu naszej gminy: Sylwia Szymczak, Jakub Mróz,Rafał Sępołowicz oraz Ireneusz Paszek, który pełnił funkcję opiekuna medycznego.

Taka idea spędzania ferii zimowych sprawdziła się. Cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży - powiedział Tomasz Mocek, koordynator i kierownik wypoczynku.

Tygodniowy wyjazd został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Gminie Ostrów Wlkp.            

 

 

UKS „Tęcza” w Lamkach

WAKACJE ZIMOWE NA NARTACH

Utworzono dnia 04.02.2019, 09:05

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny