Półkolonie „Lato 2025”
Utworzono dnia 05.09.2025
Uczniowie ze szkół Gminy Ostrów Wielkopolski zakończyli letni wypoczynek. Półkolonie „Lato 2025” odbyły się w dniach 18-22 sierpnia 2025 roku. Uczestniczyło w nich 183 dzieci z ośmiu placówek oświatowych.
Była to już dwunasta edycja tej zorganizowanej formy spędzenia wakacyjnego czasu, promująca zdrowy styl życia. Dla uczestników półkolonii zapewniono szereg atrakcji do aktywnego spędzania wolnego czasu.
Programy przygotowane przez kadrę wypoczynku uczestniczących szkół obejmowały m. in. różnego rodzaju zadania edukacyjno-integracyjne na terenie szkoły oraz wyjazdy edukacyjno-krajoznawcze. Realizowane były zajęcia rekreacyjno-ruchowe, plastyczne, kulinarne, przyrodnicze, biblioteczne, filmowe. Uczniowie przebywali także w parkach przygód, na basenach, parkach wodnych, zwiedzali muzea, zoo, oglądali ciekawe seanse filmowe w kinie.
Dzieci zapewnione miały codzienne posiłki i napoje.
Realizowana była również szeroko rozumiana tematyka profilaktyczna. Dzieci podczas tegorocznych półkolonii wzięły udział w zajęciach i warsztatach poświęconych profilaktyce.
Półkolonistów ze szkół podstawowych odwiedzili przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrowie Wielkopolskim.
Projekt wsparła finansowo Gmina Ostrów Wielkopolski - Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Tegoroczne wakacje uczniowie szkół gminnych mogli spędzić zarówno na obozie pod namiotami jak i na półkoloniach, z których wrócili zadowoleni, pełni uśmiechu i wrażeń. Organizatorem wypoczynku był Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza” w Lamkach.
Półkolonie „Lato 2025”
Utworzono dnia 05.09.2025, 19:10


