Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Międzyszkolny Gminny Uczniowski Klub Sportowy w Ostrowie Wielkopolskim

LETNI WYPOCZYNEK POD NAMIOTAMI

Utworzono dnia 21.08.2022

„Zielona Polana miejscem wspólnych wspomnień 2022” to tytuł zorganizowanego wypoczynku, w którym uczestniczyło ponad 100 uczniów z 9 szkół z terenu Gminy Ostrów Wlkp. Odbył się on w dniach 4-23 lipca 2022 roku, w czterech 5-dniowych turnusach. Jest to już 13 edycja tej formy wypoczynku organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza” w Lamkach.

Miejscem pobytu była Stanica Harcerska „Zielona Polana” w Ostrowie Wlkp.

Podczas obozu dzieci skorzystały z całej infrastruktury ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego „Piaski-Szczygliczka” w Ostrowie Wlkp.  Odwiedziły park linowy, basen miejski „Olimpijska”, kino „Helios”. Uczestniczyli w różnego typu zajęciach: profilaktycznych-plastycznych, graficznych, rekreacyjno-ruchowych, terenowych, świetlicowych. Uczniowie korzystali również z kąpieliska, boiska „Orlik”, integrowali się także przy wspólnym ognisku.

Uczestnicy mieli zapewnione pełne wyżywienie  w Restauracji „Plażowa”.

Wypoczywające dzieci odwiedziła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrowie Wlkp. z przewodniczącą Marią Berą. Członkowie komisji rozdali wszystkim uczestnikom elementy profilaktyczne w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej (torby, plecaki, chusty, opaski…).

Kadra obozu (opieka pedagogiczna, medyczna i zajęcia profilaktyczne) składała się z nauczycieli szkół Gminy Ostrów Wielkopolski.

Zadanie to finansowo wsparła Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Gminie Ostrów Wlkp.

"Cieszymy się, że tak wielu uczniów z naszej gminy może spędzić zorganizowany wypoczynek na wesoło, sportowo i zdrowo, a przy tym bezpieczne. W programie kolonii ważnym elementem były zajęcia profilaktyczne, dzięki którym, mam nadzieję, uchronimy dzieci i młodzież przed uzależnieniami i niebezpiecznymi używkami" - podkreśla Maria Bera, przewodnicząca Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Ostrów Wielkopolski.

„Uśmiech, zadowolenie dzieci i młodzieży z pobytu na zorganizowanym biwaku najbardziej cieszą organizatora i wychowawców. Kolejny już projekt obejmował uczniów z różnych grup wiekowych. To jednak nie koniec atrakcji wakacyjnych. W dniach 16-19 sierpnia 2022 roku w 10 szkołach Gminy Ostrów Wlkp. odbędą się półkolonie dla ok. 350 dzieci.

Dziękuję serdecznie przy tej okazji opiekunom za zaangażowanie i pomoc w realizacji letniego wypoczynku - podkreśla Tomasz Mocek, organizator wypoczynku.

 

ORGANIZATOR

LETNI WYPOCZYNEK POD NAMIOTAMI

Utworzono dnia 21.08.2022, 13:01

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny