Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Międzyszkolny Gminny Uczniowski Klub Sportowy w Ostrowie Wielkopolskim

LETNI WYPOCZYNEK POD NAMIOTAMI

Utworzono dnia 23.07.2019

„Zielona Polana miejscem wspólnych wspomnień 2019” to tytuł biwaku w którym uczestniczyło 90 uczniów ze szkół z terenu Gminy Ostrów Wlkp. Odbył się on w dniach 3-17 lipca 2019 roku, w trzech 5-dniowych turnusach. Jest to już 11 edycja tej formy wypoczynku organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza” w Lamkach.

Miejscem pobytu była Stanica Harcerska „Zielona Polana” w Ostrowie Wlkp.

Podczas obozu dzieci skorzystały z całej infrastruktury ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego „Piaski-Szczygliczka” w Ostrowie Wlkp.  Odwiedziły park linowy, basen miejski „Olimpijska”, przejechali wyznaczoną trasę kolejką turystyczną. Uczestniczyli w różnego typu zajęciach: profilaktycznych - plastycznych, graficznych, rekreacyjno-ruchowych, świetlicowych. Uczniowie korzystali również z kąpieliska, integrowali się także przy wspólnym ognisku.

Uczestnicy mieli zapewnione pełne wyżywienie  w Restauracji „Plażowa”.

Wypoczywające dzieci odwiedziła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrowie Wlkp. z przewodniczącą Marią Berą (10.07). Członkowie komisji rozdali wszystkim uczestnikom elementy profilaktyczne w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej (chusty, opaski, piłeczki, elementy odblaskowe).

Kadra obozu (opieka pedagogiczna, medyczna i zajęcia profilaktyczne) to nauczyciele ze szkół gminy Ostrów Wlkp.: Małgorzata Mocek, Jakub Mróz, Ireneusz Paszek, Rafał Sępołowicz i Jerzy Wiśniewski.

Zadanie to finansowo wsparła Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Gminie Ostrów Wlkp.

"Cieszymy się, że tak wielu najmłodszych może spędzić zorganizowane wakacje  na wesoło sportowo i zdrowo, a przy tym bezpieczne. W programie kolonii ważnym elementem były zajęcia profilaktyczne, dzięki którym, mam nadzieję, uchronimy je przed różnego rodzaju uzależnieniom i niebezpiecznym używkom" - podkreśla Maria Bera, przewodnicząca Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Ostrów Wielkopolski.

„Najbardziej cieszy radość oraz zadowolenie dzieci z pobytu na organizowanych dla nich wakacyjnych projektach. To jednak nie koniec zorganizowanego wypoczynku. W dniach 19-23 sierpnia 2019 roku      w szkołach Gminy Ostrów Wlkp. odbędą się półkolonie dla ok. 300 dzieci.

Dziękuję serdecznie przy tej okazji opiekunom za zaangażowanie i pomoc w realizacji letniego wypoczynku - podkreśla Tomasz Mocek, organizator wypoczynku.

 

ORGANIZATOR

LETNI WYPOCZYNEK POD NAMIOTAMI

Utworzono dnia 23.07.2019, 14:04

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny